I když si kávu ráda udělám doma, moc ráda obrážím známá i nová místa a ochutnávám. Docela nedávno nám v Sušici otevřeli nový podnik. A protože jsem dostala doporučení od kamarádky, že mají kávou výbornou, vyrazila jsem.

Mladý elán

Kavárnu Kafe Žebřík si založila mladá krev. A je to znát. Interiér je střídmý, ale příjemný. Drží se posledních trendů, žádné přeplácané dekorace. Vždycky obsluhují s úsměvem, rádi si popovídají, rádi poradí. Pro zajímavost, jméno podnik nese po dlouhém žebříku, který je pověšený venku pod pergolou.

Dopolední meníčko

Celý den si můžete dát něco sladkého. Nabídka není stejná, při každé mojí návštěvě bylo z čeho vybírat. Osobně jsem ochutnala jenom řezy Míša a byly moc dobré. Nečekejte tady žádnou klasiku jako špičky, punčové řezy a větrníky. Spíš domácí koláče, dorty, cupcaky a třeba i pudinky z chia semínek.

Do 14:00 potom můžete vybírat z dopoledního mini meníčka. Avokádový toust, zapečená bageta se šunkou, ovesnou kaši a topinky. s dýňovou pomazánkou a kozím sýrem.

Od 14:00 se jídelní meníčko mění na meníčko s drinky.

Jakou kávu si dát

Pravidelně tady mají výběr z více druhů. Na mlýnku je jedna káva a alternativy připravují z jedné, až dvou variant. Kávu berou od La Bohéme coffee. Můžete si dát klasiku připravenou na pákovém kávovaru. Nebo vyzkoušet některou z alternativních příprav. Betch brew, Aeropress, V60 a Gina.

Znáte Ginu?

Gina mě úplně dostala. A už si ani jinou alternativu v Žebříku nedávám. Je to pro mě až futuristický přístroj, který kombinuje French press, překapávač a cold brew. Všemu tomu kraluje mobilní aplikace, kterou kontrolujete přípravu. Tohle je teda kávovar pro opravdové milovníky alternativních příprav!

Zeptejte se obsulhy, ráda vám Ginu předvede.

Nejenom za kávou

Do Žebříku chodím pracovat. Mají free wifi, která dobře běhá. Ale díky venkovnímu posezení pod pergolou a dětskému hřišti, je tohle místo jak stvořené pro matky na mateřské, nebo rodinné sešlosti.

Kafe Žebřík najdete v Sušici, od náměstí směrem na Petrovice. Parkování hledejte v bočních uličkách, nebo u bazénu.

Utrousíte zrnko?Dopuj svého umělce

Podporujeme lidi s jedinečnou a inspirativní tvorbou napříč spektrem. Přidáš se k nám?

Dej si kávu

Jsme milovníci kávy, ne kávoví diktátoři. Rádi ti poradíme, jakou kávu koupit.

Neusínej, bav se

Zajímá tě, jak funguje online podnikání? Zapoj se do našeho projektu.